Galician

Co desexo de completar a formación e convivencia dos alumnos, o colexio propón unha serie de actividades extraescolares e talleres, dentro da formación integral dos alumnos.

No caso de interesarlles algunha, entregue en portería ata o 24 de xulioficha de inscrición cumprimentada, indicando cunha "X" as actividades nas que desexan que participen os seus fillos.

 

ACTIVIDADES: Horario provisional curso 2020/21

Ficha inscrición


 

Información das actividades

 


NOViDADE!

"Quero ser médico": 1º E. Primaria (martes mediodía)

                              2º E.Primaria (martes de 17:30 a 18:30 horas)


ATLETISMO: E. Infantil – E. Primaria ↔ Venres de 17:30 a 18:30 horas

 

BAILE GALEGO E PANDEIRETA Mércores de 17:30 a 18:30 horas

 

BALONCESTO: 2º- 4º de E. Primaria a ESO ↔ Luns e Martes de 17:30 a 18:30 horas

        5º E. Primaria - E.Secundaria ↔ Xoves de 17:30 a 18:30 horas

 

FUTBITO:

5º y 6º E. Infantil (4-5 anos) ↔ Martes 17:30 a 18:30 horas
1º, 2º y 3º de E. Primaria ↔ Luns e Xoves de 17:30 a 18:30 horas
5º y 6º de E. Primaria ↔ Luns e Mércores de 8:30 a 9:30 horas
4º de E. Primaria e (alumnos de 5, 6º que non poidan asistir ao grupo da mañá) ↔ Mércores e Venres de 17:30 a 18:30 horas

 

GUITARRA: Desde 4º E. Primaria a ESO ↔ Xoves de 17:30 a 18:30 horas

 

JUDO:

6º E. Infantil (5 anos) -1º E. Primaria ↔ Luns 17:30 a 18:30 horas

De 2º a 6º de E. Primaria ↔ Martes e Xoves de 17:30 a 18:30 h.

 

MULTIDEPORTE:

 E. Infantil (3, 4 y 5 anos)  Luns de 17:30 a 18:30 horas.

1º y 2º E. Primaria ↔ Mércores de 17:30 a 18:30 horas.

 

TEATRO: Desde 4º de Primaria a ESO   Luns de 17:30 a 18:30 horas

 

Actividades Organizadas por ACTIVA©️

  • URBAN DANCE: 5º - 6º E. Infantil (4 y 5 anos) ↔ Xoves e Venres de 17:30 a 18:30 horas

                                       E. Primaria - Secundaria. ↔ Mércores e Xoves de 17:30 a 18:30 horas

  • BALLET: 5º - 6º E. Infantil (4 y 5 anos) y E. Primaria ↔ Mércores e Venres de 17:30 a 18:30 horas

 

 


 

 

TALLERES MEDIODÍA

Ficha inscrición

 

TALLER FRANCÉS:  de 1º a 6º de E. Primaria agrupados según niveles ↔ Martes ou Xoves

 

BAILE GALEGO E PANDEIRETA:   5º y 6º E. Infantil (4 y 5 anos) e de 1º a 6º E. Primaria - E. Secundaria agrupados según niveis ↔ Venres ou Luns respectivamente

 

TALLER INGLÉS: 5º y 6º de E. Infantil (4 y 5 anos) y 1º-2º de E. Primaria agrupados según niveis↔ Luns, mércores ou venres

 

Actividades organizadas por ROBOTIX©️:

ROBÓTICA: E. Primaria ↔ Mércores ou Venres

                        E. Secundaria. ↔ Mércores

                     5º-6º E. Infantil (4 y 5 anos) ↔ Xoves


 

 

PREPARACIÓN EXÁMENES CAMBRIDGE*

Ficha inscrición KET/PET/FIRST

Ficha inscrición YLE Cambridge

 

Ofrecemos aos alumnos de 3º, 4º, 5º y 6º de E. Primaria a posibilidade de prepararse para o exame YLE Cambridge en maio/xuño. 

Ofrecemos aos alumnos de E. Secundaria para o examen KET/PET/FIRST en maio/xuño:

  • YLE de 3º a 6º E. Primaria ↔ no horario de mediodía o Martes de 17:30 a 18:30 horas
  • PET/FIRST ↔  Martes de 15:30 a 17:30 horas
  • KET/PET ↔ Luns e Xoves de 17:30 a 18:30 horas

*Os grupos de preparación aos exames de Cambridge faranse en función do nivel dos alumnos rexistrados.